Takip Edin

FİLM DİZİ

Covid-19 Virüsünden Korunurken Evde İzleyebileceğiniz 9 Türk Dizisini Sizler İçin Seçtik!!

Yayınlanma tarihi

-

Evde ne yapabiliriz ne izleyebiliriz sorusuna karşılık sizler için eğlenceli ve bir o kadar da bağlayışı 10 Türk dizisini derledik. Hepsi de 5’den fazla tarafımca izlendi ve başkalarının fikir ve görüşleri alarak hazırlandı. Çok zor bir süreçten geçiyoruz ve bu süreç ne zaman bitecek bilemiyoruz. Tek umudumuz kısa sürede bu virüsten kurtulmak ve kimsenin hayatını kaybetmemesi..

Gerçekten bu sene kara bulut gibi çöktü üzerimize inşallah bir an önce güneş hepimiz için doğar ve bütün kötü olaylar birden son buluverir. Gelelim dizilerimize.. hepsi bildiğiniz diziler aslında ama biz yine de fikir olsun diye oluşturmak istedik.. Gelin inceleyelim..

1.Avrupa Yakası

Sevgili Gülse Birsel’in yazdığı ve müthiş kadrosuyla bizi ekranlara bağladığı bir dizi aslında. Sütçüoğlu ailesinin hikayesi olarak görüyoruz gibi olsa da aslı karakteri ana kahramanız. Hikaye olarak aslı Amerika’dan geliyor ve bir dergiye iş başvurusunda bulunuyor ve hikaye oradan sonra bizi sarıyor sarıyor sarıyor.. özellikle de aslı ve cem aşkı mink minik kıvılcımlaşınca.. tabi bununla da kalmıyor “Burhan Altıntop” karakteriyle bizi gülme krizine sokacak olaylar zincirlemesi başlıyor. Bitiyor mu? Asla işin içine makbule de giriyor. Derken bütün sevilen sayılan oyuncularımızı gördüğümüz bir dizi çıkıyor ortaya. İnsan baktıkça duygulanıp izlemek istiyor.. Teşekkürler sevgili Gülse Birsel, bizi unutamayacağımız kocaman bir hikaye sundun.. emeğinize, yüreğinize kalemine sağlık! Sizlerde izlemediyseniz mutlaka izleyin. Asla pişman olmayacağınız diz dizi olacak biz kefiliz.. 

2. Yalan Dünya

Tekrar Gülse Birsel’in yazdığı bir hikayeyle karşınızdayız. Yalan dünyada gerçekten herkese hitap eden, her şeyle dalga geçebilen ve insanı kendine bağlayan bir dizi. Aslında görülen şeylerin gerçeği yansıtmadığını gösteriyor. Deniz’in tiyatrosu olma hayaliyle İzmir’den İstanbul’a gelip rızaların yan evine taşınmasıyla olay zinciri başlıyor. Yine komik ve minik minik aşk kıvılcımları olan bir hikaye karşılıyor sizi. Çünkü Gülse’m Birsel’im o kadar mükemmel bir kadın ki yazdığı hikayeleri ince ince dokuyor. İnsan kendini dizilerinden alamıyor. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz! 

3. Medcezir

Bir zamanların reytingleri elinden düşürmeyen dizisi medcezir.. tozlu dereden gelen yamanın hikayesiyle başlıyor ve mira olan yakınlaşmasıyla devam ediyor. Dizi bittiğinde tek düşündüğünüz şey elinizde kalan şeyin kocaman bir  hiçlik olduğu oluyor. Aman kendinizi çok kaptırmadan izleyin! 

Aşk isteyen romantiklere şiddetle tavsiye edilir!!

4. Asmalı Konak

Eski dizileri özleyen kişilere ise şiddetle asmalı konak tavsiye edilir. Seymen ve baharın Amerika’ tanışıp müthiş bir aşka imza atmasını izleyeceksiniz. Nasıl tutkulu ve nasıl inatçı olduklarını göreceksiniz. Soluksuz izleyeceğiniz ve sizi ekrana kilitleyen dizler arasında olup, izlemeyen kaldıysa gerçekten çok şey kaybetmiştir gözüyle baktığımız bir dizi kendisi. Asmalı Konak nostalji isteyenlerin dizisi olsun deyip şuraya bırakıyoruz.

5. Hayat Bilgisi

Eski zamanların müthiş lise dizisi.. afet güçverir adındaki bir öğretmenin hikayesi, afet öğretmen İstanbul’a atanınca başlıyor. Aşklar ve  dostluklarla içimizi ısıtıp, eğitime gönül veren afet hocanın yanlış gördüğü her şeyi düzeltmesiyle devam ediyor. Öğretmen gibi öğretmen diyorsunuz izledikçe.. ve izledikçe sizi içine çekiyor. İzlemeyen kaldıysa hayat bilgisiyle uzun bir yolculuğa çıkabilir. Denemeye değer J

6. Arka Sırdakiler

Kemal hocanın namının kendinden önce gelmesiyle biraz tedirgin olsa da lisedekiler, kemal hocayı tanıdıkça hem edebiyata hem de hayata bakış açıları değişir. Oktay ve gamzenin aşkıyla kah ağlayıp kah gülsek de herkesin bir çok sorunun öne çıktığı ve her karaktere özen gösteren bir dizi olmuştur kendisi. Gerçek anlamda her karakterin sıkıntılarını izleyebilirsiniz. Eğer dizi arıyorsanız bu dizi arka sıradakiler olabilir.. Mutlaka izleyiniz 🙂

7.Hatırla Sevgili

Görüşleri zır olan iki ailede başlayan hikaye.. eski tarihi anlatıyor aslında. İzledikçe neler olmuş nasıl günler yaşanmış hissine kapılıyorsunuz çünkü hikaye darbe dönemini anlatıyor. Tomris Giritlioğlu hikaye için 3 farklı baba üzerinden hikayeyi anlatmak istediğini belirtiyor. Ve ortaya aşkın her şeye rağmen kazanmaya çalıştığı, insanların çok zor dönemlerden geçtiği ve kimseye kolay kolay söz hakkı verilmediği bir dönemden bahsedilen bir dizi ortaya çıkıyor. Pür dikkat ilerletmeden izliyorsunuz. Gerçekten çok dikkat çekici bir dizi. Asla sıkmıyor! 

8. Behzat Ç.

Bir Ankara Polisiyesi diye başlayan ve soluk soluğa izleyeceğiniz bir dizi daha. Sıkılmazsınız özellikle de bu dizide. Kah gülüp kah şaşıracağınız bir dizi kendisi. Dizinin sonunda bir şaşkınlık yaşansa da izlenmeye değer, tavsiye edilir..

9. Ezel

Ramiz dayı replikleriyle ünlenmiş, aşkın ve ihanetin dibine vurulan bir dizi. Aslında herkes kendinden bir parça bulabilir. Etraf eyşan gibi ve cengiz gibilerle doluyken özellikle de.. İzlemeyen kalmamıştır fakat aksi olursa diye buraya bırakalım istedik.. 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir