Takip Edin

Haberler

20 Bin EK Öğretmen Ataması Yapılacak.

Yayınlanma tarihi

-

Atama bekleyen öğretmenlere müjde! 20 bin ek öğretmen ataması yapılacağını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Anadolu Ajansı (AA)Editör Masası’nda duyurdu.

’20 BİN EK ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK’

Oldukça yoğun bir şekilde bekleniliyordu ,tam umutlar tükendi derken sürpriz oldu aslında 20 bin ek öğretmen ataması. Çünkü 2020 yılı için sadece 20 bin düşünülmüştü, ama Ekonomide yaşanan olumlu gelişmelerden (iyileşmeden) dolayı ek olarak 20 bin daha atama yapılacağını Milli Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk Duyurdu. Bu da öğretmen adaylarını çok sevindirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a teşekkür eden Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

“Bu dönem inşallah 20 bin ek atama daha gelecek, yani 20 bini ilan etmiştik, bir 20 bin daha gelecek. Bunların zaten belli dönemleri var. Süreç başlatılacak ve uygun dönemde, bu yıl içinde tekrar bir 20 bin daha atama olacak. Bugün ilk cemre düştü ve biz de bir müjde vermiş olalım” dedi.

20 Bin Ek öğretmen Ataması Ne zaman YAPILACAK?

Bakan Selçuk ek atamanın ne zaman yapılacağına ilişkin soruya, “Burada bir şubat dönemi vardır, bir de daha sonraki, okullar açılmadan önce yeni bir sezon vardır. Bunu öğretmen adayları çok iyi bilirler. Bu, çok uzun zamandır beklenen bir şeydi ve bunu buradan açıklamış olduk.” yanıtını verdi.

Deprem Bölgesinde Hasar Gören okullar.

Öte yandan, Elazığ’daki depremde 30 okul binasının hasar gördüğünü, bu binaların nasıl ve nereye yapılacağının hemen çözümlendiğini bildiren Selçuk, “Pazar günü Elazığ’da olacağım. Velilerimizle de görüşeceğiz, eksikleri tespit edeceğiz. Pazartesi de okulları açacağız” dedi.

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamındaki okul kontenjanları;

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, asla mağduriyet yaşanmayacağını belirterek, sınavla öğrenci alınacak okullarda kontenjanların oranının yüzde 10 olacağını, sayının bu oran üzerinden belirleneceğini bildirdi.

Bakan Selçuk, LGS kapsamındaki sınava girecek öğrenci sayısına ilişkin, “Çocuklarımızı asla mağdur etmeyiz, kontenjanlar ayarlandı, rahat olsunlar.” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “Sporla, sanatla, bilimle ilgilenen öğrencilere bir ek avantaj sağlamakla ilgili bazı hazırlık çalışmalarımız var.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK :AA

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir