Takip Edin

Haberler

2020 İlk Teravih Ve Son Teravih Namazı Ne Zaman Kılınacak ?

Yayınlanma tarihi

-

Heyecanla beklenen 11 ayın sultanına kavuşmaya çok az kaldı. Bu kadar az kalmışken herkes teravihlerin ne zaman başlayacağı konusunda araştırma yapmaya başladı 2020 İlk teravih ve son teravih namazı ne zaman kılınacak? Teravih namazı nasıl kılınır? Soruları herkesin aklını kurcalamaya başladı.. işte o sorunun cevabı metnimizde saklı..

2020 ilk teravih ve son teravih namazı ne zaman kılınacak?

Her sene ramazan ayında camilerde toplu bir şekilde kılınan teravih namazı, bir ay süre ile kılınıyor. Kişiler oruçlarını açtıktan sonra namaz kılmak için camiyi tercih ediyor ve toplu bir şekilde teravih namazı kılınıyor. Teravih namazının toplu bir şekilde kılınması sünnet olarak bilindiği için, herkes cami de kılmayı tercih ediyor. İslam alemince merak edilen 2020 ilk teravih ve son teravih ne zaman kılınacak ? sorusu herkesin aklına gelmeye başladı çünkü on bir ayın sultanına kavuşmamıza çok az kaldı. Teravih namazı 20 rekat olarak biliniyor. Peki 2020 ilk teravih ne zaman?

2020 ayının ilk teravih namazı ne zaman kılınacak soruları yayılmaya başladı. 2020 ilk teravih namazı 23 nisan Perşembe günü kılınacak ve 23 nisan gecesini 24 nisana bağlayan gece ilk sahur yemeği yenilecek. Ramazan ise 24 nisan Perşembe günü başlayacak. Son teravih namazı ise 20 mayıs 2020 gecesi son bulacaktır.

Teravih namazını cemaatle kılmanın sünnet olduğu bilinir bu sebepten herkes camide teravih namazı kılmayı tercih ediyor. Teravih namazı nasıl kılınıyor?

Teravih Namazı Nasıl Kılınıyor?

Teravih namazı demek on bir ayın sultanın geldiğinin bildirisidir bir yerde. Her ramazan ayında bir ay boyunca camilerde kılınır. Vakit olarak yatsı namazı ile vitir namazı arasında kılındığı bilinen teravih namazı,  nafile namaz anlamına gelir. Peki teravih namazı nasıl kılınır?

Teravih namazı her dört rekatta bir selam verilerek kılındığı bilinse de en faziletlisi 2 rekatta bir selam verilerek kılınmasıdır. Teravih namazını evde 8, 10 ,12, 14 rekat şeklinde kılabilirsiniz. Teravih namazında bazı alimlerce her rekatta namaz için niyet edildiği söylense de bazı alimlerce bu tam tersi şeklindedir. Her ne olursa olsun selam verdikten sonra tekrar niyet etmek önemlidir. Yeni bir rekata başlarken niyet etmek gerekir. İslam alimlerinin ortak görüşü de bu yöndedir.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir