Takip Edin

Haberler

Son Dakika! Şehit Sayımız 33’e Yükseldi!

Yayınlanma tarihi

-

Acı haber dün akşam saatlerinde geldi. Dün akşam Hatay valisi Rahmi Doğan  Suriye’nin idlib kentinde Esed rejimi güçlerinin TSK’ya yaptığı alçakça saldırı sonucunda 33 askerimizin şehit, 32 askerimizin yaralı olduğunu bildirdi. Sayın vali Rahmi Doğan yaralı Mehmetçiğimizin hayati tehlikesinin bulunmadığını belirtti.

Hatay valisi Rahmi Doğan İdlib’de Esed rejiminin alçak saldırısı sonunca 33 askerimizin şehit olduğunu duyurdu. Doğan saldırılar sonucu açıklamalarda bulundu. Ve TSK’ya düzenlenen hain saldırı sonucunda Şehit sayılarımızın 33’e yükseldiğini açıkladı. Bununla birlikte hastahanede yaralı olan askerlerimizin hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.

Hatay valiliği dün akşam saatlerinde idlib’ de 33 askerimizin şehit olduğu ve 32 askerimizin yaralandığı hain saldırıyla ilgili yaralı Mehmetçiklere ulaşılabilmesi  ve bilgi alınabilmesi için numaraya yayınladı. Bu numara ‘0326 214  02 63’

Hulusi Akar’ın açıklaması:

 

Gelen bilgiler arasında 329 rejim unsurları etkisiz hale getirildiği ve sayın Hulusi Akarın açıklamasına göre ise: rejime ait 5 helikopter,23 tank ve 23 top ve etkisiz hale getirildi.

Aynı zamanda Hulusi Akar “Ateşkesi sağlamak göçü önlemek ve bölge de yaşanan insanlık dramını sona erdirmek üzere idlib’de olan birlikteliğimiz hepinizin bildiği gibi Alçakça bir hava saldırısına maruz kalmış. 33 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 32 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Birliklerimizin bulunduğu yerler önceden Rusya federasyonunun sahadaki yetkileriyle koordine edilmesine rağmen bu saldırı gerçekleştirilmiş. İlk atışa müteakip bir kez daha uyarı yapılmasına rağmen maalesef saldırı devam etmiştir. Hava saldırıları sırasında ambulanslar dahi vurulmuştur. Ayrıca bu saldırılar sırasında birliklerin etrafında hiçbir silahlı grubunda bulunmadığını belirtmek isterim demiştir. Bununla birlikte 309 rejim askeri etkisiz hale getirilmiştir ve atışlarımız, faaliyetlerimiz planlı şekilde devam etmektedir. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine  Türk Silahlı Kuvvetleriyle aziz milletimize baş sağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz. Bugüne kadar şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık bundan sonrada bırakmayacağız! Operasyonlarımız Mehmetçiğe ve bölgedeki mazlumlara uzanan kanlı eller kırılana kadar devam edecektir” açıklamasında bulunmuştur.

RUSYA’DAN İDLİB AÇIKLAMASI!

Rusya İdlib’deki 33 Türk askerimizin şehit olduğu saldırı sonrasında  açıklama da bulundu. Bu açıklamada Rusya uçağının hain saldırıda görev almadığını, Türk birliklerinin olduğu bölgeye saldırı düzenlemedik aynı zamanda ‘ ateşkesin sürdürülmesi için elimizden geleni yaptık’ diye de bir açıklamada bulundu. Suriye’de yapılan alçak saldırı sonrasında bütün gözler Esed rejimine döndü.

BM Genel sekreteri  Guterres:

BM genel sekreteri sayın Guterres, Suriye’nin İdlib kentinde 33 askerimizin şehit olduğu hain saldırıya ilgili ‘İdlib’de hemen ateşkes ilan edilmesi gerektiğini, Bu saldırıların sivilleri için gerçekten büyük sorunlar olacağı için endişeli olduklarını, acil harekat edilmezse gerginliğin her saat başı daha fazla artma riski var. Türk askerlerine yönelik hava saldırısını ve yükselen gerginliği endişe içerisinde takip ediyoruz’ şeklinde Guterres açıklamada bulundu.

 

Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, kederli Ailelerine ve Milletimize başsağlığı, Yaralı askerlerimize de Acil Şifalar Diliyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir