Takip Edin

Diyet

Hangi Şerbetli Tatlı Kaç Kalori?

Yayınlanma tarihi

-

Özellikle şerbetli tatlıların kilo aldırıcı özellik taşıdığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Şerbetli tatlılar sütlü tatlılara nazaran daha fazla kilo aldırıcı özelliğe sahiptir. Diyet yapan kişiler Şerbetli Tatlılardan vazgeçemiyorsa mutlaka az tüketmeye özen göstererek daha az kalori almalıdır.

Hangi Şerbetli Tatlı Kaç Kaloridir ?

7/1

Kabak Tatlısı :   1 porsiyon bal kabağı tatlısı 200 (kcal) kalori içerir. Vitamin ve mineral açısından zengin değerlere sahip olsa da diyet koçu tarafından diyet programlarında sıklıkla kullanılan besinlerden birisi değildir. Balkabağı tatlısı taze haliyle insan sağlığı açısından faydalı olsa da tatlı formunu kazandığında hem pek çok niteliğini kaybediyor hem de önemli bir kalori ve yağ değeri içerir duruma geliyor.

7/2

Baklava:  90 gram ağırlığındaki 1 dilim baklava yaklaşık 258 kalori. Bu da, en az 35 dakika yürüyerek yakabileceğiniz bir kalori demektir!

7/3

Kemalpaşa:  1 adet kemalpaşa tatlısının kalori değeri 85 kalori. Kemalpaşa hafif bir tatlı gibi görünse de tek seferde çok miktarda tüketilebildiğinden dikkatli tüketmek gerekiyor.

7/4

Şekerpare :  Kan şekerini en hızlı yükselten tatlılardan biri olan şekerparenin 50 gramlık 1 adedi 141 kalori içerdiğinden, tek seferde bir taneden fazla tüketilmemesi gerekiyor. Bu tatlıyı süt ile tüketmek tatlının kan şekerini yükseltme hızını düşürmeye yardımcı oluyor.

7/5

Kadayıf : ( 100 Gramlık )bir porsiyonu 244 kalori olan tel kadayıf çok lezzetli bir tatlı olmasının yanı sıra kalorisi en yüksek tatlılar arasında yer alıyor.

7/6

İrmik Helvası :  1 Porsiyon (150gr) İrmik Helvası 270 kcal’dir (kalori). Orta kalorili ürünler arasında bulunan 270 kalorili 1 Porsiyon (150gr) İrmik Helvası diyet yaparken az miktarda tüketmeye özen göstermelisiniz. 

7/7

Lokma :  Bir porsiyonu 5 taneden oluşan lokma 390 kaloridir. Yağda kızartılarak yapılan bir tatlı olduğundan kalp ve damar sağlığına da zarar veriyor. Lokmayı evde kendiniz hazırlıyorsanız, şerbetine şekeri az koyup yanında yoğurt veya ayran gibi bir besinle kan şekerini daha yavaş yükseltmesini sağlayabilirsiniz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir