Takip Edin

Sağlık

Diz Kapağı İnceltme Hareketleri!!

Yayınlanma tarihi

-

Diz kapağının kalınlığından şikayetçi olan hanımlar ve beyler.. bu yazımız tam olarak size göre. Spor salonlarında zaman kaybetmeden kolay bir şekilde evde yapacağınız küçük egzersizlerle diz kapağınızdaki yağlarınızdan kurtulmak artık mümkün!! Evet yanlış duymadınız, birkaç küçük hareketle diz kapağındaki yağlara veda ediyoruz. Peki diz kapağı inceltme hareketleri neler?

Diz kapağı inceltme hareketleri Nelerdir?

Öncelikle uygun bir diyet listesiyle işe başlamanız gerekiyor. Çünkü kilo vermeye başladıkça zaten diz kapağınızdaki kalınlıkta yavaş yavaş gidiyor. Bu yüzden ilk iş güzel bir sağlıklı diyet programı yapmak ve spora başlamak. Şimdi sizlere göstereceğimiz birkaç hareketle dizlerinizin yahut bacaklarınızın daha çok çalışması ve zamanla forma girmesi mümkün. Burada asıl önemli konu sizin hem yediklerinize dikkat edip hem de düzenli olarak spor yapmanız.. tekrar tekrar söylüyoruz çünkü gerçekten çok önemli!!

Not: Egzersizlere başlamadan önce mutlaka ısının.Isınma hareketleri sporun temelidir.En az 10 dakikalık bir yürüyüşün ardından yapılan esneme hareketlerinin sizin için hayati önem taşıdığını unutmayın.Yapmamanız durumunda sakatlıklar kaçınılmaz olacaktır.

1.Squat

Gördüğünüz gibi en etkili egzersizlerden biri squattır. Squat, fotoğrafta gördüğünüz gibi Türkçe karşılığı çömelme demektir. Bacaklarda çok etkili olduğu görülüyor gibi olsa da tüm vücut için vazgeçilmez spor hareketidir. Özellikle kadınların sıkı bir bacak için tercih ettiği squat vücudun şekil almasında çok önemli yere sahiptir. Burada önemli olan squat’ın ne kadar doğru yapıldığıdır. En etkili şekli squat’ı doğru bir şekilde yaparsanız ortaya çıkar. Bu hareketi ilk gün 15, ikinci gün 15, üçüncü günden itibaren 20 ve beşer beşer arttırarak ilerleyebilirsiniz.

2.Zıplama

İkinci hareketimiz zıplama hareketi. Kilo vermeye yardımcı bir diğer hareketlerimizden biri olan zıplama hareketi vücut için oldukça önemli bir harekettir. İyi bir şekilde ısındıktan sonra yapılabilir ve bu harekette neredeyse bütün vücut çalışır. Zıplarken dizlerinizi karnınıza doğruda çekebilirsiniz, görseldeki gibi de yapabilirsiniz. Tercih sizin. İki türlüde vücudunuzu çalıştırır ve kilo vermenizi sağlar. Günde 15 kere yaparak başlayabilir ve 10’ar 10’ar arttırabilirsiniz.

3. Lange
Bacak inceltmede oldukça ve bacaktaki kaslarımızı geliştirmekte oldukça faydalı olan lange hareketi, bacaktaki bütün kasları çalıştırır ve daha çok sıkılaşmanızı sağlar. Siz bu hareketi yapmaya devam ettikçe bacaklarınızı daha sıkı göreceksiniz bu da demek oluyor ki yavaş yavaş istediğiniz bacaklara kavuşabileceksiniz. Bu hareketi günde 10 kez yaparak başlayabilirsiniz. İlerleyen günlerde 15 ve 20 olarak devam edebilirsiniz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir