Takip Edin

Sağlık

Hamamotu Tozuyla Tüylere Son!!

Yayınlanma tarihi

-

Aktarlarda satılan yada yazları toplanıp kurutulan bir bitkiden bahsedelim.. bu bitki tüylerden kurtarıcı nitelikte. Hamam otuna bazı yörelerde zırnık otu da deniliyor. Hamam otu yazları toplanıp kurutuluyor. Toz halde bulunuyor. Siz aktarlardan ve eczanelerden toz şekliyle alıp kullanabiliyorsunuz. Hamam otu tozu ne işe yarar? Hamam otu tozu nasıl kullanılır?

 

Hamam otu tozu ne işe yarar?

Aktarlarda bulunabilen bir toz olup sizleri tüy sorunundan kurtaran mucize bitkinin tozu. Yazları toplayıp kurutabiliyorsunuz. Kuruttuk, peki nasıl kullanacağız. Hamam otu tozu nasıl kullanılır? Başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Hamam otu tozu nasıl kullanılır?

Aktarlarda bulabileceğiniz bir toz. Hamam otu tozunu kullanmak için dikkatli olmak gerekiyor. Dikkat etmezseniz ellerinize yahut tırnaklarınıza zarar verebiliyor. Bunun için mutlaka eldiven giyip öyle başlamanız gerekiyor. Hamam otu tozunu kullanmaya başlarken krem gibi olmasına dikkat etmeniz lazım. Tüyünüzün olduğu bölgeye süreceksiniz.

Hamam otu tozunu su ile karıştırıp krem kıvamına getiriyorsunuz. Tüylü olan bölgeye sürüyorsunuz. 5 dakika bekliyorsunuz ve eldiven olan elinizle sürdüğünüz kremi biraz temizliyorsunuz. Bunu da hamamotu tozunu su ile hemen buluşturmamak için yapıyoruz. Kuruyan hamam otu tozumu 5 dakika sonunda soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

 

Hamam otu tozu tüyleri çoğaltır mı?

Hamam otu tozunun tüyleri düzenli kullanımda azalttığı ispatlanmıştır. Eğer düzenli kullanırsanız uzun süre sonunda tüylerinizde azalma gösterebilir. Ağda gibi uzun süreli tüylerden kurtulmanızı sağlayamaz fakat tüylerinizi azaltabilir.

 

Hamam otu tozunun zararı var mıdır?

5 dakikadan fazla cildinizde bırakırsanız yanıklara yol açabilir. Tüylü bölgeyi temizlerken kesinlikle sıcak su kullanmamalısınız, hamamotunun içerisindeki maddeler solunum yollarınızı rahatsız edebilir.

 

Hamam otu tozunu hangi bölgelerde kullanabilirim?

Koltuk altı için güzel bir tüy dökücüdür. Aynı zamanda genital bölge, kol ve bacaklar içinde hamamotu iyi bir tüy dökücü görevinde bulunur.

Hamamotu tozunu yüzünüzde kullanmamalısınız. Dudak yada yanaklarınızdaki tüyler için farklı yöntemler kullanmanızda fayda vardır.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir