Takip Edin

Sağlık

Kıl ve Tüylenme Sorunu Yaşayanlar!!

Yayınlanma tarihi

-

Günümüzde herkesin sorunu olduğu biliniyor, kadın yahut erkek ayırt edilmeden herkes bu konudan oldukça rahatsız. Rahatsız olmakta haklı olanlar da var, tüylerinden memnun olanlarda.. herkesin hissettiği duyguya saygı duymak gerekiyor öncelikle. Peki tüylerden kurtulmak için ne yapmak gerekiyor? Yahut büyük problem olan kararmalar? Hepsini araştırdık öğrenmek ister misiniz? gelin okuyalım..

Öncelikli Olarak Tüy Sorunu Yaşayanlar İçin Tüyden 4 Yöntemle Kurtulma Seçenekleri:

  • ELDİVEN

Evet yanlış görmediniz, en masrafsızı ve en uğraştırıcı yöntemi karşınızda duran beyaz eldivenler. Halk arasında doktor eldiveni olarak biliniyor. Tüyleri 4 haftaya kadar çıkartmadığı söyleniyor ve düzgün aldığınız sürece kökünden alıp tüylerinizi seyreltiyor!! Bu kısmı önemli çünkü gerçekten azaltma yaşandığı gözle görülür bir şekilde belli oluyor, tabi ki düzenli kullanıldığı zaman!!

  • TÜY DÖKÜCÜ KREMLER

Bir çok kişinin kolayına kaçtığı bu yöntem aslında hemen tüylerinizde kurtarıyor gibi olsa da uzun süre size sıkıntı verebiliyor.. Hem kıl köklerini kalınlaştırıyor hem de 2 gün demeden tüyleri çıkartmaya başlıyor.. uzun vade de tüyden kurtulmak isteyen kişiler için çok uygun değildir.

  • AĞDA

Ağda

En az bir ay kadar vücudunuzda tüysüz gezmenin rahatlığını yaşarsınız. Tabi bu durum kişiden kişiye göre değişir. Bu tamamen homonlar ile ilgili olduğu için eğer 2 haftaya tüyünüz çıkarsa tamamen kişiseldir.

  • LAZER

Tüyden kurtulmanın en temiz yoldur. Tamamen tüylerinizden kurtulmanız için biçilmemiş kaftandır. Düzenli seanslarına gittiğiniz sürece 2. Ay itibariyle dökülmeleriniz başlar. Bu da tüy yapınız ile ilgili olduğu için mutlaka iyi bir güzellik merkezine gitmeniz ve tü yapınızı öğrenip o şekilde lazere başlamanız gerekir. Aksi halde

Vücuttaki Kararmalara Ne İyi Gelir?

Herkesin ortak problemi olan kararmalar için ne iyi gelir sorusunu hep duymuşsunuzdur. Genital bölge, koltuk altı, dirsek ve dizler olmak üzere insanın canını gerçekten çok aşırı sıkabiliyor ve gününün kötü geçmesini sağlıyor. Peki nasıl kurtulacağız kararmalardan? Aslında bir çok yöntemi mevcut bizde bunlardan birkaç tanesi şunlar;

  • LİMON-KARBONAT

En bilineni denilebilir. Herkes tarafından uygulanmıştır ve birçok defa işe yaradığı görülmüştür. Hem limon hem de karbonat cildinizin daha ferah olmasını sağlayacak, renk eşitleyecek.

Hazırlanışı: yarım limonun üzerine 1 çay kaşığı silme karbonat dökülür ve kararma olan bölge ovulur. 15-16 dakika bekledikten sonra sıcak su ile temizlenir. Eğer düzenli yaparsanız renginin açıldığını fark edeceksiniz.

  • PATATES

Patates

Herkesin sevgilisi olan patatesin faydasını bilmeyen yoktur. Kararmalar için faydası ise oldukça ilginçtir. Patates cildinizin oldukça parlak olmasını sağlar bu sebepten kararmalarınızı yok eder ve cilt tonunuzu eşitlemeye yardımcı olur.

Hazırlanışı:  1 tane patatesi rendeleyip suyunu güzelce bir kaba sıkıyorsunuz. Sıktığınız suyu kararma olan yere sürün ve 15-16 dakika bekleyin. Daha sonra su ile yıkıyorsunuz ve düzenli olarak uyguluyorsunuz!

  • BAL

Herkesin evinin bir köşesinde olan bir madde bal. Ve her rahatsızlığa iyi gelmesiyle bilinir. Kararmalar için ise cilt yenileme özelliği devreye giriyor. 

Hazırlanışı: 1 yemek kaşığı bal, çeyrek limonun suyu ve 1 çay kaşığının yarısı karbonatı güzelce karıştırın. Kararan bölgeye uygulayın ve yarım saat bekleyip yıkayın.

Aloe vera’nın cilt üzerindeki güzellik getirici etkisini bilmeyen yoktur. Şimdi sıra da kararma giderici özelliği var bunu da bal ile birlikte yapıyor. Muhteşem etki ortaya çıkıyor.

Hazırlanışı: 1 yemek kaşığı bal ve aloe vera’nın içinde bulunan jelinden 1 kaşık alıp güzelce karıştırıp kararan bölgeye uygulayabilirsiniz. 15-16 dakika sonra yıkayabilirsiniz.

Aynı zamanda süt ile de kullanabilirsiniz bunun için: 1 yemek kaşığı aloe vera ve 1 yemek kaşığı sütü karıştırıp kararan bölgeye uygulayınız. 1 gece bekletip yıkayınız. Bu işlemi düzenli olarak gerçekleştirdiğinizde farkı göreceksiniz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir