Takip Edin

Sağlık

Koltuk altı Terlemesi İçin Çözümler!

Yayınlanma tarihi

-

Yaz aylarının yaklaşmasıyla herkesin problemi olan terlemeler de başlıyor. Terler başlıyor fakat bazı kişiler için inanılmaz derecede problem haline gelebiliyor. Özellikle de yaklaşan haziran aylarını düşününce şimdiden ter basması yaşanmıyor değil! Öncelikli olarak evrende bulunan her meyve yahut sebze bizlerin sağlığı için bize sunulmuş bir nimet olduğu için, terleme sorunlarımızın çözümünü de evrenin bize sunduğu nimetlerle önlemeye çalışabiliriz. Peki bize sunulan nimetler neler?  Nasıl terleme sorununu önleyebilirsiniz? Öncelikli olarak çok fazla terleme problemi yaşıyorsanız öncelikli olarak uzman bir doktora başvurmalısınız. Koltukaltı terlemesi için çözümler neler?

Koltukaltı terlemesi için çözümler nelerdir?

  • LİMON

Doğanın bize sunulan birinci mucizesi olan limon! Her yerde mucizeler yaratıyor, cildinize uygulayınca sivilce ve lekelerden kurtuluyorsunuz birde aloe vera kürü yaparsanız demeyin cildinizin güzelliğine! Koltukaltı içinse doğal bir terleme önleyici görevini görüyor. Terlemeyi önlüyor ve koltuk altı kararmanızı geçirmenize de fayda sağlıyor. Peki bu kür nedir?

Koltukaltı terlemesine karşı kür:

1 adet limonun suyu

Karbonat

İkisini karıştırıp koltukaltınıza macun şeklinde sürüyorsunuz. En az 3 saat kalması gerekiyor. Bunun için gece yapılması daha uygun.

  • PATATES

Şeker oranının yüksekliğiyle bilinen ve her şeyiyle gönlümüzde taht kurmuş patates! Doğanın bize sunulan ikinci mucizesi! Koltukaltındaki terlemelerin önlenmesi için patates doğal bir yöntem. Bunun için tarif de oldukça kolay!

1 dilim patatesi koltukaltınıza götürüyorsunuz güzelce ovuyorsunuz. Düzenli bir şeklide uyguluyorsunuz.

  • ELMA SİRKESİ

Bakterileri yok etmesiyle iltihabı söktürmesiyle ünlenmiş elma sirkesi, terlemeye de oldukça etkili! Doğanın bize sağladığı 3. Mucize olarak devam ediyoruz. Elma sirkesi bakterileri ciltten uzaklaştırdığı, terleyen bölgedeki bakterileri yok etmekte birebir. Unutmamanız gereken önemli bir şey var ki oda sirkeyi direk teninize değdirmemeniz!

Koltukaltı terlemesine karşı kür:

3 yemek kaşığı sirke

1 yemek kaşığı su

Gece terleyen bölgenize sürüp sabah temizlerseniz, terlemenizi önlemeye yardımcı olacaktır.

  • SİYAH ÇAY

Doğanın bize sunduğu 4. Mucize olan siyah çay! Sabahları kahvaltı masanızın demir başı olan, akşamları dinlenmenizi sağlayan siyah çay, şimdi ise koltukaltı terlemenize iyi geliyor.

Koltukaltı terlemesine karşı kür:

1 su bardağı ılık su

1 poşet siyah çay

Ilık suyun içerisine siyah poşet çayı atıp iyice ıslatıyoruz. Islanan poşet çayı terleyen bölgenize uyguluyorsunuz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir