Takip Edin

Sağlık

Kuru Üzümün Faydaları Nelerdir?

Yayınlanma tarihi

-

Vücudumuz için gereken bütün vitaminler aslında meyve ve sebzelerden kolayca sağlanabiliyor. Özellikle de kurutulmuş meyveler hem çok lezzetli hem de yapay şekerlendirme yerine kullanılabiliyor. Oldukça güzel değil mi? Kuru üzümün nelere iyi geldiğini göreceksiniz ve oldukça şaşıracaksınız..

Kuru Üzümün Faydaları Nelerdir?

Kuru üzüm öncelikli olarak içerisinde barındığı vitaminler sayesinde vücutta bir çok hastalığa deva olarak bilinir. Kuru üzümün faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Bütün hastalıklara kalkan olup, kansere karşı güçlü bir şekilde savaşır. Düzenli şekilde tükettiğiniz şekilde tükettiğiniz kuru üzüm sizler için kanserle savaşır.Ve bütün organlarınızı olası hastalıklara karşı güçlü bit şekilde korur.
  • Günümüzde çok çalışmaktan, genetik olarak ortaya çıkan yahut, akıllı telefonlardan kaynaklı oluşan göz bozulmalarına iyi geldiği ortaya çıkmıştır. Görme sorununu iyileştirdiği için günde bir avuç kuru üzüm yenmesi gerektiği söylenir. Göz sağlığını korumak için düzenli olarak kuru üzüm tüketmeniz tavsiye edildiği için 1 avuç kuru üzüm yenilmesi tavsiye edilir.
  • Bağırsak çalıştırmak için güçlü bir yardımcıdır. Hem sindirim sistemini düzenler hem de bağırsak çalıştırır. Kabızlık sorunu varsa yiyeceğiniz kuru üzüm bunu çözmede fayda sağlayacaktır.
  • Göz altında oluşan morluklar yani demir eksikliğinden kaynaklı sorunları giderir. Kesinlikle düzenli olarak tüketeceğiniz kuru üzüm demir eksikliği hastalığını ortadan kaldıracaktır.
  • Ekstra kullandığınız enerji ilaçlarına gerek yok aslında, düzenli alacağınız kuru üzüm sizi güçlü ve dinamik yapacak ve size enerji sağlayacaktır.
  • Bahsettiğimiz bağırsak çalıştırma ve sindirim sistemi düzenleme sayesinde kilo kaybı sağlamanıza yardımcı olacağı için, kilo vermek isteyenlerin yulaf kasesinde bulundurması gereken bir besin kaynağıdır. Islak kek gördüğünüzde oluşan bu tatlı krizine bire bir iyi geleceği için kolayca zayıflamanıza yardımcı olacaktır. ( ara öğünlerde de kullanılabilir. Yeter ki kullanılsın değil mi?)
  • En faydalı olduğu hastalıklardan biriside grip ve soğuk algınlığı sorununa iyi gelmesi ve yüksek ateşi düşürmesidir.  Çünkü kuru üzüm tam bir antibiyotik kaynağıdır!

Kuru Üzümü Nasıl ve Nerede Tüketebilirim?

Diyet yapıyorsanız şayet ara öğünlerinizde tüketebilirsiniz. Tatlı ihtiyacınızı bastıracaktır. Bunun yanında leblebiyle tüketebilirsiniz yahut fındık, kabak çekirdeği, fıstık ile beraber. Tatlı kurabiyeler yapabilirsiniz.. kuru üzümlü kurabiye yahut kuru üzümlü kek yapabilirsiniz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir