Takip Edin

Sağlık

Tarçın Karanfilli Su Zayıflatır Mı?

Yayınlanma tarihi

-

Düzenli kullandığınız sürece faydasını göreceğiniz tarçın- karanfil ikilisi hakkında bilinmeyen hiçbir şey kalmasın diyoruz. Ve iki hafta tarçın-karanfilli su kampı başlatıyoruz. Düzenli olarak iki hafta tarçın-karanfilli su içerseniz zayıflar mısınız? Metabolizmanız hızlı çalışır ve bu size kilo verme konusunda oldukça yardımcı olur. Tarçın-Karanfil su nasıl hazırlanır? Tarçın-karanfil su zayıflatır mı? Hepsinin yanıtı aşağıda sizlerle..

Tarçın Karanfilli Su Zayıflatır Mı?

Herkesin merak ettiği birçok kişinin deneyip faydasını gördüğü bir tarifle baş başayız. Evet tarçın- karanfilli su metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayıp size kilo verme konusunda yardımcı olmaya çalışır. Biliyorsunuz zaten yemeklerden sonra hemen eler karanfille gidiyor üstelik birde soğan ve sarımsak yendiyse!

Peki niye direk ağzımıza karanfil atıyoruz çünkü mikrop kırıyor ve kötü kokuyu ortadan kaldırıyor değil mi? Şimdide biraz tarçın ekleyip metabolizmamızı hızlandırıp yağları yakmak için içiyoruz.

Tabi burada önemli bir husus var. Sağlıklı beslenmeniz gerekiyor yoksa ne maydanoz kürü ne de tarçın-karanfilli su işe yarayabilir.. o zaman hemen bu mucize tarçın karanfil su ile sizleri tanıştırıp vücudunuzdan toksinleri atmanıza yardımcı olalım. İşte tarçınlı karanfilli suyun hazırlanışı..

1 AYDA 6 KİLO VERDİREBİLEN TARÇIN VE KARANFİLLİ SU!!

Tarçın Ve Karanfilli Suyun Hazırlanması:

  • 2 tane çubuk tarçın
  • 1 tane limon (suyunu içine kullanacağız, kabuğunu da)
  • 4-5 tane karanfil
  • 3 su bardağı içme suyu

Hazırlanması:

Limon sıkılır, kabuğu küçük küçük doğranır. Kabuğu da çok önemli toksin atmak için!! Bir kavanoza koyuyoruz daha sonra 2 tane kabuk tarçın atıyoruz ve 4-5 tane karanfil atıp içme suyunu ekleyip bir gece bekletiyoruz. Geceden hazırlayıp sabah içebilirsiniz. Yahut uyumadan önce bir bardak içebilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir konu var ki, ne kadar karanfilli su içiyorsanız o kadar normal su içmelisiniz. Zaten diyet yapıyorsanız günlük 2 litreden aşağı su içmemeniz hem sağlığınız açısından hem de kolay kilo vermeniz açısından size çok fayda sağlayacaktır.

Önemli!

Sabahları uyanır uyanmaz ilk önce su içip daha sonra maydanoz suyu içerseniz, gece uyumadan öncede tarçın-karanfilli su içerseniz daha hızlı etki görebilirsiniz!

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir