Takip Edin

Serbest Yazı

Genç Yaşta Aramızdan Ayrılan 11 Ünlü

Yayınlanma tarihi

-

ERKEN YAŞTA Hayatını Kaybeden TÜRK ÜNLÜLERİMİZİ SİZLER İÇİN DERLEDİK  ONLARI SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ…

 1. 1 Uzay Heparı (24 Temmuz 1969, İstanbul - 31 Mayıs 1994, İstanbul)


  Sezen Aksu başta olmak üzere birçok sanatçının ilk albümlerinde  imzası bulunuyordu. Motor aşkı Uzay Heparı'nın 1994 yılında, 25 yaşında hayata erken yaşta ve etmesine neden oldu . Kısa süre önce aldığı motoru ile Etiler koç Köprüsü üzerinde Küfe Bar'daki programına giderken Demet Akbağ'ın park halindeki arabasına çarptı ve maalesef boynu kırıldı. 11 gün süren bitkisel hayatın ardından 31 Mayıs 1994'te  saat 10:50 ‘ de hayatını kaybetti. Eşi Zeynep Tunuslu, Heparı öldüğünde hamileydi ve oğlu Uzay Kanat Heparı'yı 5 Ocak 1995'te dünyaya getirdi.

 2. 2 Kerim Tekin


  Karbeyaz Şarkısı ile hafızalarda yer alan Kerim Tekin,    Afyondan dönerken yola dökülen mıcırın neden olduğu zincirleme trafik kazasında henüz 23 yaşında iken hayatını kaybetti.

 3. 3 Gökhan Semiz


  Liseden sonra konservatuvar eğitimine başlamış ve konservatuar sıralarında tiyatroya merak salmış tiyatro için komik  oyunlar yazmış . Sonrasına bu oyunları şarkıya çevirmiş ve komik şarkı sözleri ve bestelerle kendini göstermeye başlamıştı.Tabi ki  Bu yazdığı sözlerden sonra bir Albüm çıkarmaya karar verdi . 90 lı yıllarda ( bol vitamin ) albümünü çıkardı ve kısa sürede ünlendi.

  Grup Vitamin’in Solisti olan Gökhan semiz 1998 yılında geçirdiği trafik kazası nedeniyle 29 yaşında aramızdan ayrıldı.

 4. 4 Defne Joy Foster


  Henüz 36 yaşındayken hayatını kaybeden Foster astım hastasıydı. Bu yüzden ilaç kullanıyordu.Fakat Kullanmış olduğu ilaçlarla beraber alkol birleştiğinde ilaçlarının yan etkileri onun ne yazık ki Hayatını kaybetmesine neden oldu.

 5. 5 Barış AKARSU


  Katıldığı bir müzik yarışmasıyla ünlenen ve kısa sürede sevilen bir isim haline gelen Barış Akarsu, reytinglerde de oldukça başarılı olan "Yalancı Yarim" adlı dizide başrol oynadığı dönemde Bodrum-Torba Kavşağı'nda gerçekleşen trafik kazası sebebiyle 5 gün  yoğun bakımda yattıktan sonra aramızdan ayrıldı. Kazayı geçirdiği gün; 28. doğum gününü kutlamıştı.

 6. 6 Ajlan Büyükburç


  Erol Büyükburç’un kızı olan ve 90’lı yıllarda Popüler olmaya başlayan Genç Şarkıcımız Ajlan Büyükburç trafik kazası kurbanı sanatçılardan bir tanesi. Kazadan yalnızca üç gün öncesinde ehliyetini alan sanatçı, Muğla'nın Fethiye ilçesi dolaylarında, Kerim Tekin'in de hayatını kaybetmesine neden olan mıcırlar sebebiyle kaza yapıp 29 yaşında yaşamını kaybetti.

 7. 7 Kazım Koyuncu


  Karadeniz müziğinin efsane ismi Şair ceketli çocuk olarak tanınan Kazım Koyuncu, geçirdiği akciğer kanseri hastalığına yenik düşmüş ve 33 yaşında (25 Haziran 2005) vefat etmişti. Koyverdun gittun bizi Kazım...

 8. 8 Onur Bayraktar


  Motor ve hız tutkusunun kurbanı olan ünlülerden bir diğeri ise Tiyatro Sanatçısı olan  Onur bayraktar. Rol aldığı "Leyla'nın Evi" oyunundan çıktıktan sonra Balat'taki evine giderken kaza yapan oyuncu, 31 yaşında yaşamını kaybetti.

 9. 9 Bergen


  Türkiye'nin en önemli arabesk-fantezi şarkıcılarından biri olan Bergen, tıpkı en çok dinlenen albümünün ismi gibi "Acıların Kadını"ydı. Ölmeden 7 yıl önce kocasının yüzüne kezzap atmasıyla iki gözünü de kaybetti. Daha sonra tek gözü yeniden görmeye başladı ve yüzünün yarısını saçlarıyla kapatarak hayatına devam etti. 1989 yılında, 30 yaşındayken boşandığı eşi tarafından kurşunlanarak öldürüldü.

 10. 10 Nilgün Marmara


  1987'de, Henüz 27 yaşındayken Beyoğlu'ndaki evinin  balkonundan atlayarak intihar eden Nilgün Marmara, çok sevdiği şair Sylvia Plath'in ölümünden derinden etkilenmişti.

 11. 11 Neslican TAY


  Verdiği kanser mücadelesi ile geniş kitlelerce tanınan Neslican Tay Daha önceden yakalandığı kanser nedeniyle Sol bacağını kaybetmişti. 7 Eylül'deki son paylaşımında; '3 kere yendim 4'te yolda ben de kendime ve iyileşeceğime çok inanıyorum. İyi ki varsınız' mesajını paylaşarak pes etmemeyi öğretti. Maalesef 20 Eylül Cuma gecesi herkesi üzen haber geldi Neslican Hayata Gözlerini Yumdu.

  Neslican TAY’ı kaybettik Bu dünyadan çok güçlü bir kadın geçti.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir