Takip Edin

Size özel

14 Şubat Sevgililer Gününde Kız Arkadaşınıza Ne Alabilirsiniz?

Yayınlanma tarihi

-

14 şubat hediyesine karar veremeyen çiftler ne alabilir? İşte sevgililer günü için kız arkadaşınıza (eşinize) alınacak  hediye fikirleri.

Sevgililer Gününde Kız Arkadaşınıza Ne Alabilirsiniz?

1.Sevgili eldiveni alabilirsiniz

1544-1-takm-romantik-sevgiliydik-severler-eldiven-kadn-erkek-ks-kalnlasma-scak-polar-polar-eldivenler-asklar-cift-hediye-icin-agl012.jpg

Görüntüsüyle sevgilinizin gönlünü fethedecek olan ve soğuk havalarda yanyana olduğunuz sürece ellerinizin hep sıcak kalmasını sağlayan bir hediyedir. Ayr ayrı eldiven kullanmaktansa bir eldivende buluşmak daha romantik değil mi?

2.Kara kalem çalışması hediye etmek

Duyguları yansıtmanın en güzel yanlarından biride resimler değil mi? Sihirli parmaklardan çıkan bu mucize karşısında hayrete düşmeyecek çok az kişi vardır. Bu yüzden sevgilinizin fotoğrafını kara kalem çalışması yaptırabilirsiniz neticede söz uçar yazı kalır demiş atalarımız. Bizde söz uçar, çizgisi baki kalır diyelim.

3. Yıldız haritası almak

tablo1-25474671578963981.jpg

  “Tanıştığımızda gökyüzü böyleydi”  yazılı fazla mı fazla romantik, bir o kadarda anlam yüklü hediye olan yıldız haritası. Peki nedir bu yıldız haritası? Kişinin doğum saati, tarihinin, gezegeninin ve onun evlerinin gibi birkaç bilginin daha bilinmesiyle oluşan bir haritadır. Anlamı bu yüzden fazladır. Çünkü her şeyin saatine göre bilinmesi gerektiği söylenir. Anlattığı kadar kolay bulunmadığı ve geometri şekillerine benzediği için garipsenebilir. Sadece birkaç püf noktayla çözümlemesinin kolaylaştığı da diğer rivayetler arasındadır. 

4.Zümrüt taşı almak .

zumrutlu-pirlanta-yuzuk-f1--14833914051.jpg

Anlamıyla büyüleyen bir taş. Sevgi, aşk  ve bereket taşı deniliyor. Değeri ise sağlam şekilde kolay bulunulamamasından kaynaklı yani parçalanmış şekilde bulunabiliyormuş. Bu yüzden sağlam olan zümrüt paha biçilemez olarak görülebiliyor. Ve de aşk taşı olarak biliniyor. Yani sevgilinize alacağınız en değerli hediyelerden biri naif zümrüt taşı olabilir.

5.Ayna almak

a1baceab-f6af-411a-9449-2f574bebc753.jpg

Aynanın anlamı Osmanlı zamanlarına dayanıyor. Aslında gümüş tarak ve ayna hediye ediliyor ama ben aynanın anlamına yenik düştüğüm için sizinle aynayı paylaşmak istedim.  Bakınız ; Sana senden daha güzel başka bir hediye bulamadım demekmiş. Nasıl bu kadar ince düşünüyorlardı bilmiyorum ama kalbimizi titreten bu inceliklerin hastası olabiliriz beyler.

Sizin önerilerileriniz neler ? Yorumlarda buluşalım .

Devamını oku
1 Yorum

1 Yorum

  1. Bella

    9 Şubat 2020 at 14:19

    Harika olmuş teşekkürler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir