Takip Edin

FİLM DİZİ

IMDB Puanı Yüksek ( 2019 ) En iyi Türk Filmleri

Yayınlanma tarihi

-

En iyi Türk yapımı Filmleri hangileridir?Türk komedi filmleri, macera filmleri,türk korku filmleri 2019 yılında hangi Türk filmleri en çok izlendi?

 2019 yılının en iyi yerli filmlerini (IMDb puanına göre) sizler için hazırladık.

 1. 1 Aykut Enişte (2019 ) IMDb puanı : 7,1


  Bir dönemin popüler uygulaması Vine’dan tanıdığımız Cem Gelinoğlu’nun 2019 yılında vizyona giren "Aykut Enişte" filmi, yalnızlıktan şikayet eden ve aile özlemi çeken Aykut’un hikayesini anlatmaktadır. Aykut, evlilik hazırlığında olan küçük ölçekli bir esnaftır. Müstakbel eşinin türlü isteklerine rağmen sesini çıkarmayan ve elinden geldiğince yapmaya çalışan Aykut, dükkanının soyulması ile birlikte tamamen yalnız kalmıştır. Ne yapacağını bilemeyen Aykut, sigortaya başvurmuş ve zararının tazmin edilmesini talep etmiştir. Ancak Aykut için bundan sonraki süreç tamamen kaostan ibaret olacaktır. Cep telefonu ve malzemelerinin satışını yapan Aykut'un dükkanının soyulmasıyla birlikte gelişen olaylar, hiç beklenmedik noktalara gelmiştir. Cem Gelinoğlu, Melis Babadağ, Ege Kökenli gibi isimlerin yer aldığı Aykut Enişte oyuncuları, renkli konusu ile izleyicileri hem komik hem de eğlenceli bir serüvenin içine dahil ediyor.


  Tür : Komedi, Aile

  Fragman 2. 2 Cinayet Süsü (2019) IMDb puanı : 7,3


  Leyla İle mecnun'daki mizahı seviyorsanız muhtemelen seveceğiniz film. Türk izleyicileri 'Absürd Komedi' ile tanıştıran isimlerin arasında yer alan Ali Atay, son olarak yönetmenliğini yaptığı Ölümlü Dünya filmiyle sinema sektörüne de bu heyecanı başarılı bir şekilde taşıdı. Senaryosunu tıpkı Ölümlü Dünya'da olduğu gibi Ali Atay, Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi kaleme aldı. 

  Cinayet Süsü; tarihin en gizemli seri katil vakasını olabilecek en yanlış yöntemlerle çözmeye çalışan Cinayet Büro ekibinin kahkaha dolu maceralarını konu alıyor.

  Tür : Komedi

  Fragman

 3. 3 Hareket Sekiz (2019) IMDb puanı : 7,7


  Polisiye komedi filmi Hareket Sekiz ‘in yönetmenliğini Hayalet Dayı, Hep Yek, Aslı Gibidir gibi filmlerden tanıdığımız Ali Yorgancıoğlu üstlenirken, filmin senaryosunda Yanlış Anlama filminden tanıdığımız Ayberk Çınar'ın imzası bulunuyor. Ali sunal babası, Rahmetli Kemal Sunal gibi iyi kalpli sakar ama saf bir karakteri canlandırıyor. Her ne kadar ara ara kemal sunalı görür gibi olsak da gereksiz ve abartılı küfürler bütün bu tatlılığı bozup götürdü. Filmde mesleki olarak yetersiz ve başarısız üç polisin uluslararası aranan bir suçluyu yakalama operasyonuna verilmesiyle kaderleri değişiyor.


  Tür: Aksiyon, Komedi

  Fragman

 4. 4 Şuursuz Ask (2019) IMDb puanı : 8


  Şuursuz Aşk, akıl hastanesinde geçen hüzünlü bir aşk hikayesini konu ediyor. ... Doğuştan engelli olan Yusuf'un hayattaki tek amacı, üniversitenin kampüs girişinde simit satıp annesine ekmek götürebilmektir. Yusuf'un yolu burada, uzun zamandır hastanede kalan ve geçmişin izleriyle boğuşan Menekşe ile kesişir. Aynı hastanede iyileşmeye çalışan Yusuf ve Menekşe, birbirlerini tanıdıkça bihaber oldukları aşk duygusu ile tanışır. 


  Tür: Drama, Romantik

  Fragman

 5. 5 Yedinci Koğustaki Mucize (2019) IMDb puanı : 8,3


  Daha önce dizi ve sinema filmlerinde sıkça görmeye alışık olduğumuz, Çukur dizisiyle yıldızı parlayan yetenekli oyuncu Aras Bulut İynemli, 7. Koğuştaki Mucize filminde başrolde oynuyor. İynemli, filmde Fragmanı bile milyonlarca kişi tarafından izlenen ve seyircileri sinema salonundan kıpkırmızı gözlerle çıkarmaya ant içmiş olan bu filmde sıkıyönetim yıllarında birbirine kavuşmaya çalışan, adalet arayışı içindeki bir baba kızın dramatik öyküsü anlatılıyor. Kızına kavuşmak için mücadele veren zihinsel engelli olduğu tahmin edilen bir baba olan Memo’yu (Mehmet Koyuncu) canlandırıyor.

  Kaybedenler Kulübü’nün yönetmeni Mehmet Ada Öztekin’in yönetmen koltuğunda oturduğu bu film vizyona girmeden önce bile çok konuşulmuştu.. Konusuyla, oyunculuk performanslarıyla izleyenlerin ağlamaktan içini çıkaran film aylardır sinema gündeminden düşmedi.


  Tür : Dram

  Fragman

 6. 6 Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (2019) IMDb : 8,8


  Ayla ve Müslüm gibi Türk seyircisinin kalbine dokunmayı başaran Mustafa Uslu’nun yapımcılığını üstlendiği Cep Herkülü filminde şampiyon haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun yaşamına odaklanıyoruz; Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu… 3 Kez Olimpiyat Altın madalyasının sahibi olan Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesinin anlatıldığı filmde, 1977 yılındaki Bulgaristan günlerinden 1988 yılında düzenlenen Seul Olimpiyat oyunlarına kadar olan süreci anlatmaktadır.


  Film hakkında ne söylesek az kalır. 2019 yılı Türk filmleri arasında bize göre en başarılı yapımlardan… Oyuncu kadrosunda Naim Süleymanoğlu’nu Hayat Van Eck canlandırırken, genç oyuncuya Yetkin Dikinciler, Selen Öztür, Gürkan Uygun, Renan Bilek, Uğur Güneş, Bülent Alkış, İsmail Hacıoğlu Mustafa Kırantepe eşlik etmektedir.

  Tür : Tür: Biyografi, Spor, Dram

  Fragman

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir