Takip Edin

FİLM DİZİ

Netflix Dizi Önerisi Marco Polo

Yayınlanma tarihi

-

Netflix Dizi Önerisi  Marco polo Yeni yazımda izlediğim ve çok beğendiğim bir Netflix dizisini sizlerle paylaşmak istedim.

Dizinin adı Marco Polo ancak tüm hikaye karakterin ana ekseninde dönmüyor, bu kesinlikle bir artı. Kubilay Han başta olmak üzere,  Yüz Göz (Hundred Eyes) gibi müthiş bir  shifu , Sidao gibi müthiş ve felsefik bir kötü, Byamba gibi saf bir delikanlı ve Topal Yusuf gibi karmaşık gerçekten iyi çalışılmış karakterler izliyoruz.

Dizi sayısız kılıç dövüşü ve Kung-Fu sahnesi içeriyor. 

Çok hoşuma giden diğer bir detay da üstad Yüz Göz tarafından eğitilse de klasik dövüş filmlerindeki gibi Marco Polo’nun bir aylık hızlandırılmış Kung-Fu kursu sonunda hocasını dövememesiydi. Adamlar hayatlarını vermiş bu işe olur mu öyle? 

Dizinin benim için en ilginç karakterlerinden biri kendini idealleri için feda eden Kubilay Han’ın baş veziri Topal Yusuf’tu. 

Bunun dışında Kubilay Han’ın sürekli mızmızlayan kompleksli oğlu (son dakikada akıllanır gibi oldu neyse) Jingim , Ido ya benzetenler de olacaktır.?

Atlar, kılıçlar, savaşlar ,Kıyafetler, dekorlar, savaş teknikleri…  ve yine savaşlar ilgi alanınızdaysa bu diziyi kaçırmayın derim. Özellikle bozkır sahnelerinde insanın oralara gidesi dağ bayır koşturası geliyor.

Yani dizide  kusur oldukça az (detaylara takılıyorsanız bir şeyler bulunur tabiki). Bazı detaylar eksik kalmış olabilir, fakat bununda asıl nedeni kısıtlı olan süreye sıkıştırmak bir hayli zor olmuştur. Ayrıca dizi  sadece Marco polo karakterinin ana ekseninde dönmüyor olması bir sonraki bölümleri heyecanla beklemenizi sağlıyor. (Dizinin 3. Sezonunda Marco polo ve maceralarının ön Planda olacağı düşünülüyordu ) ama genel olarak bakıldığında gerçekten başarılı bir yapım olmuş. 

Hayran kalacağınıza emin olduğum dizinin izledikten sonra müptelası olan bizleri üzen tek bir yanı var 2 sezon sürmesi ve Netflix tarafından dizinin iptal edilmesi. Yani hevesiniz kursağınızda kalacak fakat böyle mükemmel bir yapımı kesinlikle izlemeniz lazım.

Fragman

Tek kelimeyle özetlenmesi çok zor bir dizi.  Farkında olmadan Spoiler verdiysem lütfen kusura bakmayın.

İzledikten sonra Yorumlarınızı Bekliyorum. Daha önceden izlediyseniz Lütfen sizde fikirlerinizi yorumlarda belirtin. Bir Sonraki yazımızda görüşene dek Esen kalın.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir