Takip Edin

Size özel

Sevgililer Günü Mesajları | Sevgiliye çekici sözler

Yayınlanma tarihi

-

14 Şubat Sevgililer Günü, geldi çattı. Bugün çiftler buluşmadan önce birbirlerine en güzel Sevgililer Günü mesajını göndererek küçük bir jest yapmak istiyor. Biz de sizler için en güzel Sevgililer Günü mesajlarını bu yazımızda derledik.

Seni Seviyorum

AŞK aynı şemsiye altında birlikte yürümektir.

EN GÜZEL SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI…
Sevgiliye çekici sözler.

Kalp atışım, düşüncem, günümün 24 saatindesin. Seni çok seviyorum her şeyim, iyi ki benimsin..

 

Eskiler der ya, her gök kuşağının altında bir hazine yatarmış. Sen benim gök kuşağımın sonu, en değerli hazinemsin… Sevgililer günümüz kutlu olsun.

 

Seni düşündüğüm her an hayata da umutla bakıyorum. Yaşam kaynağım, mutluluğum… Seni her şeyden çok seviyorum.

 

Sensiz içim hep yarım, sensin benim diğer yanım. Sesin, şimdiye kadar duyduğum en güzel melodi. Bir ömür dinlemeyi diliyorum ruhumun eşi.

Seni tahmin edeceğin kadar değil, tahammül edemeyeceğin kadar çok seviyorum. Sana “sevgilim!” diyebildiğim için kendimi çok şanslı görüyorum.

 

Sevmek kimine bir heves kimine bir nefestir. Nefesinde huzur bulduğum sevdiğim, sonsuzluğunla doldu dört bir yanım. Varlığınla dünyamı yaşanır kılıyorsun. Seni seviyorum…

 

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum. Sevgililer günün kutlu olsun!

Sen sarıldığın zaman kalbin kalbimin yanına geliyor, işte o zaman tamamım diyorum. Gözlerin gözlerime değiyor, işte o zaman bir adamım diyorum. Bana bir gülüyorsun, işte o zaman daha bir seviyorum.

 

Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığım sana!.. Sevgililer günü kutlu olsun bir tanem, seni çok seviyorum.

Paylaştıkça çoğalan tek şeyin sevgimiz olduğunu hiç unutmayalım ve sevgimizi daima çoğaltalım sevgilim. Daha nice mutlu sevgililer gününe.

 

Bugün her zamankinden farklı bir şey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca asık olup seni düşündüm… Sevgililer günün kutlu olsun!

 

Seni tahmin edeceğin kadar değil, tahammül edemeyeceğin kadar çok seviyorum. Sana “sevgilim!” diyebildiğim için kendimi çok şanslı görüyorum.

 

SEVGİLİLER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI ?

 

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple Her ne kadar Türkçe ’de “Sevgililer Günü” adı tercih edilse de bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

 

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, 1800 yıllarda Amerikalı Esther Howland’ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur.

Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır

Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir