Takip Edin

Teknoloji

WhatsApp kullanıcı sayısı açıklandı-Rekor kırdı

Yayınlanma tarihi

-

WhatsApp kullanıcı sayısı açıklandı:Rekor kırdı

 

Facebook bünyesinde Hizmet veren, Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcı sayısını açıkladı. İşte dünya genelindeki WhatsApp kullanıcı sayısı!

 

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın aktif kullanıcı sayısını açıklamasıyla popüler mesajlaşma uygulaması unvanını korumayı başardı.

Facebook, 2014 yılında WhatsApp’ı satın almak için 19 milyar dolarlık rekor bir ödemeye imza atmıştı. O dönemde WhatsApp kullanan aktif kullanıcı sayısı yaklaşık olarak 460 milyondu.

460 milyon kullanıcı büyük bir rakam neredeyse SMS ile yarışmak demekti. Hatırlanacağı üzere o dönemde WhatsApp senelik olarak 1TL gibi uygun bir abonelik ücretine sahipti. Facebook WhatsApp’ı satın aldıktan sonra ücret uygulamasına da son vermişti.

 

WhatsApp Kullanıcı Sayısı

2014 Yılında Yaklaşık 460 milyon

2018 Yılında Yaklaşık 1.5 milyar

2020 Yılında ise 2 milyar olarak rekor kırmayı başardı. Bu da gösteriyor ki Sms ile olan yarışı bırakmayacak.

 

WhatsApp geçtiğimiz haftalarda ise Android  uygulama mağazası Google Play’ de 5 milyar indirilme barajını aşmıştı. Tabi ki Bu başarısında bazı telefon üreticilerinin de payı bulunuyor.

 

Mesela Samsung’ un Bazı modellerinde Uygulamanın Yüklü Olarak geliyor olması kullanıcı sayısına etki ediyor.

Geçtiğimiz aylarda(ekim 2019 ) Facebook’ ta bu barajı aşarak, Google Play uygulaması olmayan ve bu indirme rakamına ulaşan ilk uygulama olmuştu.

 

 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir