Takip Edin

Yemek

Bugün ne pişirsem? | İftar menüleri 1

Yayınlanma tarihi

-

Hoş geldin ya şehri Ramazan! En güzel aylardan birine girdik ve beklenen kutsal ramazanın ilk gününde sahurumuzu yaptık, Allah 29 gün sonunda bizi hayırlı bir şekilde ramazan bayramına kavuştursun ve oruçlarımızı kaybettirmeden tutmayı nasip etsin. 30 günlük iftar menüsünün ilk günü için kolları sıvadık. Sizlere birbirinden güzel yemeklerle fikir oluşturmak istedik. 30 günlük iftar menüleri neler?

30 günlük iftar menüleri nelerdir?

Aşağıda görmüş olduğunuz menü ilk günün menüsü olup 29 gün boyunca her gün tekrar edilecektir. Hem formunuzu koruyacak hem de sağlıklı bir şekilde oruç tutmanızı sağlayacak menüleri sizler için belirliyoruz. Sizler için öneriyoruz ve aynı menüleri haybeye ekibi olarak bizlerde yapıyoruz. Ramazan birlik ve beraber demektir. Ayrı evlerde olduğumuz, iftar menülerimizin bir olması gerçeğini değiştirmiyor. Farklı evlerde aynı iftar menüleriyle buluşuyoruz. 30 günlük iftar menüsü hazırlarken istediğimiz şey tamda buydu. Ve çok şükür gerçekleştirme fırsatımız oldu, iftar menülerimiz sizlere fikir oluşturursa yorumlarda belirtmeniz yeterli. 30 günlük iftar menüleri nelerdir sorusunun cevabı sizlerle hadi başlayalım..

1.Günün İftar Menüsü:

Kıymalı Tarhana Çorbası

Lezzetiyle baş döndüren bir çorba, 30 günlük ramazan zarfında sevenlerin 30 gününde de tükettiği tarhana çorbası tarifi için tarifin üzerine tıklamanız yeterli.

Kabak Yemeği Tarifi

Ramazanın ilk günü olduğu için çok fazla yağlı yemekler tüketilmemelidir diye düşündük ve kabak yemeğine yer verdir. Bizde bu akşam kabak yemeği var! Tarif için linke tıklamanız yeterli!

Şehriyeli Nohut Pilavı

Kabak yemeğinin yanına 1 su bardağı pirinç ıslatıp tarifimizdeki linke tıklayıp, tam kıvamında pirinç pilavının püf noktalarına bakabilirsiniz.

  • Cacık

Kabağın yanına en güzel yakışan şey nedir diye sorsalar kesinlikle cacık derdik ve nitekim öylede oldu! Kabak, pirinç ikilisinin ortasına çok güzel bir cacık yemeğinizi şenlendirmeye yetecektir.

Ramazanın ilk günü olduğu için tatlı biraz midemiz için ağır kaçabileceğini düşündük. Sizler tercih etmek isterseniz supangle yahut tavuk göğsü gibi hafif tatlılara yönelebilirsiniz. Ramazanınızın hayırlara vesile olmasını dileriz, ikinci günün menüsü için haybeye.com adresinde kalın, sevgiyle kalın 🙂

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir