Takip Edin

Yemek

Bugün ne pişirsem? | İftar menüleri 10

Yayınlanma tarihi

-

Hoş geldin ya şehri Ramazan! En güzel aylardan birine girdik ve beklenen kutsal ramazanın onuncu gününde sahurumuzu yaptık, Allah 20 gün sonunda bizi hayırlı bir şekilde ramazan bayramına kavuştursun ve oruçlarımızı kaybettirmeden tutmayı nasip etsin. 30 günlük iftar menüsünün onuncu günü için kolları sıvadık. Sizlere birbirinden güzel yemeklerle fikir oluşturmak istedik. 30 günlük iftar menüleri neler?

30 günlük iftar menüleri nelerdir?

Aşağıda görmüş olduğunuz menü onuncu gününün menüsü olup 20 gün boyunca her gün tekrar edilecektir. Hem formunuzu koruyacak hem de sağlıklı bir şekilde oruç tutmanızı sağlayacak menüleri sizler için belirliyoruz. Sizler için öneriyoruz ve aynı menüleri haybeye ekibi olarak bizlerde yapıyoruz. Ramazan birlik ve beraberlik demektir. Ayrı evlerde olduğumuz, iftar menülerimizin bir olması gerçeğini değiştirmiyor. Farklı evlerde aynı iftar menüleriyle buluşuyoruz. 30 günlük iftar menüsü hazırlarken istediğimiz şey tamda buydu. Ve çok şükür gerçekleştirme fırsatımız oldu, iftar menülerimiz sizlere fikir oluşturursa yorumlarda belirtmeniz yeterli. 30 günlük iftar menüleri nelerdir sorusunun cevabı sizlerle hadi başlayalım..

10. Gününün İftar Menüsü

Baklagillerin güzel yemeklerinden biri olan nohut yemeği ile iftarınızı şenlendirebilirsiniz. Nohut kemik sağlığına iyi geldiği gibi olası hastalıklar içinde önleyicidir. Vücutta oluşan iltihapları azaltıcı etkisi de olduğu için sıklıkla olmasa da hafta bir tüketilmesi oldukça sağlıklıdır. Tarife ulaşmak için yemeğin üzerine tıklamanız yeterli!

Yapımının kolaylığı oldukça yüksek olduğu için bulgur pilavı, nohut yemeğinin yanında hemen yerini alıyor. dilerseniz pirinç pilavını da tercih edebilirsiniz fakat bulgur pilavı daha şahane oluyor diyebiliriz. Tarife ulaşmak için yemeğin üzerine tıklamanız yeterli!

İkilinin yanına en yakışan şeyin bol ekşili bir soğan salatası olduğunu düşündük. Tabi ki tamamen tercih meselesi fakat biz bu soğan salatasına kefiliz. Oldukça lezzetli ve yedikçe yediren bir lezzet. Tarife ulaşmak için yemeğin üzerine tıklamanız yeterli!

Sütlü tatlıların içerisinde en hafif olanı aslında. İftardan sonra çayın yanına en yakışan tatlılardan da biri. Biz oldukça çok seviyoruz. Tarife ulaşmak için yemeğin üzerine tıklamanız yeterli!

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir