Takip Edin

Yemek

Bugün ne pişirsem? | İftar menüleri 14

Yayınlanma tarihi

-

Hoş geldin ya şehri Ramazan! En güzel aylardan birine girdik ve beklenen kutsal ramazanın on dördüncü gününde sahurumuzu yaptık, Allah 16 gün sonunda bizi hayırlı bir şekilde ramazan bayramına kavuştursun ve oruçlarımızı kaybettirmeden tutmayı nasip etsin. 30 günlük iftar menüsünün on dördüncü günü için kolları sıvadık. Sizlere birbirinden güzel yemeklerle fikir oluşturmak istedik. 30 günlük iftar menüleri neler?

30 günlük iftar menüleri nelerdir?

Aşağıda görmüş olduğunuz menü on dördüncü gününün menüsü olup 16 gün boyunca her gün tekrar edilecektir. Hem formunuzu koruyacak hem de sağlıklı bir şekilde oruç tutmanızı sağlayacak menüleri sizler için belirliyoruz. Sizler için öneriyoruz ve aynı menüleri haybeye ekibi olarak bizlerde yapıyoruz. Ramazan birlik ve beraberlik demektir. Ayrı evlerde olduğumuz, iftar menülerimizin bir olması gerçeğini değiştirmiyor. Farklı evlerde aynı iftar menüleriyle buluşuyoruz. 30 günlük iftar menüsü hazırlarken istediğimiz şey tamda buydu. Ve çok şükür gerçekleştirme fırsatımız oldu, iftar menülerimiz sizlere fikir oluşturursa yorumlarda belirtmeniz yeterli. 30 günlük iftar menüleri nelerdir sorusunun cevabı sizlerle hadi başlayalım..

14. Gününün İftar Menüsü

Vazgeçilmezimiz ve vitamin deposu olan tarhana çorbası ramazanda direnç ve kuvvet veriyor. İçerisinde bir çok vitamin olduğu biliniyor zaten. Her gün içilse bizce içilebilir. Tabi ki taze yapılmak şartıyla! Bizim çok sevdiğimiz bir çorba tarhana çorbası sizlerde menülerinizde yer vermek isterseniz linke tıklamanız yeterli!

Tarhananın yanına en güzel ne gider sorunun yanıtı kesinlikle gömbedir. Lezzeti ve tarhanayla uyumu o kadar şahane ki! Denemeyen bilemez deyip, denemenizi canı gönülden istiyoruz. Tarife ulaşmak için linke tıklamanız yeterli!

Tarhananın ve gömbenin olduğu masada tabi ki patates türlü de yer almalı. Bu menü bizim her zaman tükettiğimiz bir menü olduğu için üçlünün lezzetine bizler kefiliz. Canı gönülden yapıp tüketebilirsiniz. Tarife ulaşmak için linke tıklamanız yeterli!

En hafif tatlılar arasında yer alan incir tatlısı, bu güzel üçlüden sonra sizlere çok iyi gelecektir. Tarife ulaşmak için linke tıklamanız yeterli!

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir