Takip Edin

Yemek

Bugün ne pişirsem? | İftar menüleri 19

Yayınlanma tarihi

-

Hoş geldin ya şehri Ramazan! En güzel aylardan birine girdik ve beklenen kutsal ramazanın on dokuzuncu gününde sahurumuzu yaptık, Allah 11 gün sonunda bizi hayırlı bir şekilde ramazan bayramına kavuştursun ve oruçlarımızı kaybettirmeden tutmayı nasip etsin. 30 günlük iftar menüsünün on dokuzuncu günü için kolları sıvadık. Sizlere birbirinden güzel yemeklerle fikir oluşturmak istedik. 30 günlük iftar menüleri neler?

30 günlük iftar menüleri nelerdir?

Aşağıda görmüş olduğunuz menü on dokuzuncu gününün menüsü olup 11 gün boyunca her gün tekrar edilecektir. Hem formunuzu koruyacak hem de sağlıklı bir şekilde oruç tutmanızı sağlayacak menüleri sizler için belirliyoruz. Sizler için öneriyoruz ve aynı menüleri haybeye ekibi olarak bizlerde yapıyoruz. Ramazan birlik ve beraberlik demektir. Ayrı evlerde olduğumuz, iftar menülerimizin bir olması gerçeğini değiştirmiyor. Farklı evlerde aynı iftar menüleriyle buluşuyoruz. 30 günlük iftar menüsü hazırlarken istediğimiz şey tamda buydu. Ve çok şükür gerçekleştirme fırsatımız oldu, iftar menülerimiz sizlere fikir oluşturursa yorumlarda belirtmeniz yeterli. 30 günlük iftar menüleri nelerdir sorusunun cevabı sizlerle hadi başlayalım..

19. Gününün İftar Menüsü

Lezzeti ün yapmış bir çorba ile karşınızdayız.Erişte makarna olarak zevkle tüketildiği gibi çorbalara da çok yakışıyor. Farklı çorbalar denemek istiyorsanız mutlaka erişte çorbasına göz attın deriz. Tarife ulaşmak için linke tıklamanız yeterli!

Oldukça pratik ve lezzetli bir tarifimiz var.Pırasa yemeği herkes tarafından sevilmese de zeytinyağlı yemeklerin başında gelir. Kış aylarında sıkça tüketilen pırasa, yüksek lif oranıyla uzun süre tok tutar.Pırasa ancak zeytinyağlı olursa yenir diyorsanız işte size göre bir tarif. Tarife ulaşmak için linke tıklamanız yeterli!

Her halini, her yemeğini ayrı ayrı sevdiğimiz patatesin bu haline de bayılacaksınız. Zaten patates ve kaşar muhteşem bir ikili.Bu ikiliye birde beşamel sos eklenince yemede yanında yat dedikleri lezzette bir Tarif çıkıyor ortaya. İşte bu Tarif için linke tıklamanız yeterli!

 Birçok kişinin en sevdiği çikolatalı tatlıların başında gelir profiterol. Puf puf kabarık hamurların içindeki nefis pastacı kreması ve üzerine tatlı krizlerine son veren mükemmel çikolata sosu. Yapımı kolay, Lezzeti Şahane. Ağzınızın tadını yerine getirecek içi bol kremalı üzeri çikolata soslu muhteşem profiterollere kim hayır diyebilir ki?İşte muhteşem profiterol tarifi için linke tıklamanız yeterli!

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir