Takip Edin

Yemek

Bugün ne pişirsem? | İftar menüleri 21

Yayınlanma tarihi

-

Hoş geldin ya şehri Ramazan! En güzel aylardan birine girdik ve beklenen kutsal ramazanın yirmi birinci gününde sahurumuzu yaptık, Allah 9 gün sonunda bizi hayırlı bir şekilde ramazan bayramına kavuştursun ve oruçlarımızı kaybettirmeden tutmayı nasip etsin. 30 günlük iftar menüsünün yirmi birinci günü için kolları sıvadık. Sizlere birbirinden güzel yemeklerle fikir oluşturmak istedik. 30 günlük iftar menüleri neler?

30 günlük iftar menüleri nelerdir?

Aşağıda görmüş olduğunuz menü yirmi birinci gününün menüsü olup 9 gün boyunca her gün tekrar edilecektir. Hem formunuzu koruyacak hem de sağlıklı bir şekilde oruç tutmanızı sağlayacak menüleri sizler için belirliyoruz. Sizler için öneriyoruz ve aynı menüleri haybeye ekibi olarak bizlerde yapıyoruz. Ramazan birlik ve beraberlik demektir. Ayrı evlerde olduğumuz, iftar menülerimizin bir olması gerçeğini değiştirmiyor. Farklı evlerde aynı iftar menüleriyle buluşuyoruz. 30 günlük iftar menüsü hazırlarken istediğimiz şey tamda buydu. Ve çok şükür gerçekleştirme fırsatımız oldu, iftar menülerimiz sizlere fikir oluşturursa yorumlarda belirtmeniz yeterli. 30 günlük iftar menüleri nelerdir sorusunun cevabı sizlerle hadi başlayalım..

21. Gününün İftar Menüsü

•        Ezogelin Çorbası

Yemek tarifleri arasından seçtiğiniz ana yemek ne olursa olsun, ona mutlaka yakışacak, Kalabalık sofraların baştacı olan ezogelin çorbasından bahsediyoruz. Tarif için linke tıklamanız yeterli!

•        Şehriyeli Nohutlu Pirinç Pilavı

Kuru fasulye-pilav, tavuk-pilav, cacık-pilav, ıspanak-pilav, pırasa pilav yani her şeyin yanına yakışan o mucizevi şeyin adı pirinç pilavı. Tarif için linke tıklamanız yeterli!

•        Kıyma Sote

Kıyma sote her evde rahatlıkla hazırlanabilecek, lezzeti ile tüm aileyi bir masa etrafında toplayabilecek yemeklerden biridir. Sotenin her türlüsünü çok seviyoruz. Bu sebepten kıymalı soteyi sizlerin evine getirmek istedik. Hemen tarifine tıklamanız yeterli!

•    Şeker Pare

Evde kolayca yapabileceğiniz, hem pratik, hem de ekonomik şekerpare tarifi canınız şerbetli tatlı istediğinde yiyebileceğiniz en güzel alternatiflerden biridir. Tarif için linke tıklamanız yeterli!

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir