Takip Edin

Yemek

Bugün ne pişirsem? | İftar menüleri 24

Yayınlanma tarihi

-

Hoş geldin ya şehri Ramazan! En güzel aylardan birine girdik ve beklenen kutsal ramazanın yirmi dört ’üncü gününde sahurumuzu yaptık, Allah 6 gün sonunda bizi hayırlı bir şekilde ramazan bayramına kavuştursun ve oruçlarımızı kaybettirmeden tutmayı nasip etsin. 30 günlük iftar menüsünün yirmi dört ’üncü günü için kolları sıvadık. Sizlere birbirinden güzel yemeklerle fikir oluşturmak istedik. 30 günlük iftar menüleri neler?

30 günlük iftar menüleri nelerdir?

Aşağıda görmüş olduğunuz menü yirmi dört ’üncü  gününün menüsü olup 10 gün boyunca her gün tekrar edilecektir. Hem formunuzu koruyacak hem de sağlıklı bir şekilde oruç tutmanızı sağlayacak menüleri sizler için belirliyoruz. Sizler için öneriyoruz ve aynı menüleri haybeye ekibi olarak bizlerde yapıyoruz. Ramazan birlik ve beraberlik demektir. Ayrı evlerde olduğumuz, iftar menülerimizin bir olması gerçeğini değiştirmiyor. Farklı evlerde aynı iftar menüleriyle buluşuyoruz. 30 günlük iftar menüsü hazırlarken istediğimiz şey tamda buydu. Ve çok şükür gerçekleştirme fırsatımız oldu, iftar menülerimiz sizlere fikir oluşturursa yorumlarda belirtmeniz yeterli. 30 günlük iftar menüleri nelerdir sorusunun cevabı sizlerle hadi başlayalım..

24. Gününün İftar Menüsü

•        Cennet Çorbası

Lezzetinden şüphe edemeyeceğiniz bir çorba olacak. Hem yapımı kolay hem de oldukça leziz. 24. Güne yakışacak olan çorbayı menünüzde yer verebilirsiniz. Tarif için linke tıklamanız yeterli!

•        Tavuklu Çökertme Kebabı

Patatesin, tavuğun ve farklı baharatların mükemmel uyumu olan Tavuklu Çökertme Kebabı. Yapımı oldukça kolay, tadı ise dillerinizde kalacak bir yemek. Tarif için linke tıklamanız yeterli!

•        Bulgur pilavı

Mis gibi bir bulgur pilavına kimse hayır diyemez değil mi? Özellikle birde kendi buğdaylarınızdan öğütülüş ise demeyin tadına. Tarif için linke tıklamanız yeterli!

•        Un Helvası

Hem lezzetli hem de mis gibi kokusunu etrafa saçan pratik Un helvası tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Geçmişi çok eskilere dayanan un helvasının, mutfak kültürümüzde ayrı bir yeri var. Hemen tarifine tıklamanız yeterli!

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir