Takip Edin

Yemek

Bugün ne pişirsem? | İftar menüleri 3

Yayınlanma tarihi

-

Hoş geldin ya şehri Ramazan! En güzel aylardan birine girdik ve beklenen kutsal ramazanın üçüncü gününde sahurumuzu yaptık, Allah 27 gün sonunda bizi hayırlı bir şekilde ramazan bayramına kavuştursun ve oruçlarımızı kaybettirmeden tutmayı nasip etsin. 27 günlük iftar menüsünün ilk günü için kolları sıvadık. Sizlere birbirinden güzel yemeklerle fikir oluşturmak istedik. 30 günlük iftar menüleri neler?

30 günlük iftar menüleri nelerdir?

Aşağıda görmüş olduğunuz menü ikinci günün menüsü olup 27 gün boyunca her gün tekrar edilecektir. Hem formunuzu koruyacak hem de sağlıklı bir şekilde oruç tutmanızı sağlayacak menüleri sizler için belirliyoruz. Sizler için öneriyoruz ve aynı menüleri haybeye ekibi olarak bizlerde yapıyoruz. Ramazan birlik ve beraber demektir. Ayrı evlerde olduğumuz, iftar menülerimizin bir olması gerçeğini değiştirmiyor. Farklı evlerde aynı iftar menüleriyle buluşuyoruz. 30 günlük iftar menüsü hazırlarken istediğimiz şey tamda buydu. Ve çok şükür gerçekleştirme fırsatımız oldu, iftar menülerimiz sizlere fikir oluşturursa yorumlarda belirtmeniz yeterli. 30 günlük iftar menüleri nelerdir sorusunun cevabı sizlerle hadi başlayalım..

3. Günün İftar Menüsü

En güzel çorbaların başında gelen mercimek çorbası, lezzetiyle de ramazan menülerinde yerini alacak bir çorba haline geldi. Tarifi için linke tıklamanız yeterli!

En güzel ve en kolay mantı çeşitlerinin başında gelen yufka mantısını bir kez yiyince bırakamıyorsunuz. O derece lezzetinden ödün vermeyen bir tat. Yapılışının kolaylığı da zaten bunu kanıtlar nitelikte olduğu için yapılacaklar listesine yufka mantısını ekleyebilirsiniz. Tarifi için linke tıklamanız yeterli!

  • Salata

Yufka mantısı yoğurt soslu olduğu için yanına yeşilliği bol ve bir de domatesi eksik olmayan bir salata ile geldik. Yufka mantısıyla çok iyi dengelenecektir ve salata bağırsaklarınızın çalışmasına da katkı sağlayacaktır. Tarif için linke tıklamanız yeterli!

Sütlü tatlıların vazgeçilmezi olan sütlaç, tam kıvamlı yapısıyla herkesi büyülemeye devam ediyor. O yüzden yufka mantısından sonra hafif bir tatlıya yer verdik. Yufka mantısından sonra yiyeceğiniz sütlaç midenizi çok rahatsız etmeyecektir. Tarif için linke tıklamanız yeterli!

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir