Takip Edin

Yemek

Bugün ne pişirsem? | İftar menüleri 5

Yayınlanma tarihi

-

Hoş geldin ya şehri Ramazan! En güzel aylardan birine girdik ve beklenen kutsal ramazanın beşinci gününde sahurumuzu yaptık, Allah 25 gün sonunda bizi hayırlı bir şekilde ramazan bayramına kavuştursun ve oruçlarımızı kaybettirmeden tutmayı nasip etsin. 30 günlük iftar menüsünün beşinci günü için kolları sıvadık. Sizlere birbirinden güzel yemeklerle fikir oluşturmak istedik. 30 günlük iftar menüleri neler?

30 günlük iftar menüleri nelerdir?

Aşağıda görmüş olduğunuz menü beşinci gününün menüsü olup 25 gün boyunca her gün tekrar edilecektir. Hem formunuzu koruyacak hem de sağlıklı bir şekilde oruç tutmanızı sağlayacak menüleri sizler için belirliyoruz. Sizler için öneriyoruz ve aynı menüleri haybeye ekibi olarak bizlerde yapıyoruz. Ramazan birlik ve beraberlik demektir. Ayrı evlerde olduğumuz, iftar menülerimizin bir olması gerçeğini değiştirmiyor. Farklı evlerde aynı iftar menüleriyle buluşuyoruz. 30 günlük iftar menüsü hazırlarken istediğimiz şey tamda buydu. Ve çok şükür gerçekleştirme fırsatımız oldu, iftar menülerimiz sizlere fikir oluşturursa yorumlarda belirtmeniz yeterli. 30 günlük iftar menüleri nelerdir sorusunun cevabı sizlerle hadi başlayalım..

5. Günün İftar Menüsü

Yapımının pratikliği bir yana doyuruculuğu müthiş bir çorba. Bilmeyen yoktur ama birde bizim tarifimizi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. İftarlarınız için oldukça hafif olacağı için düşünebilirsiniz. Tarifimize ulaşmak için yazıya tıklamanız yeterli!

Bol demir vitamini alıp aynı zamanda ise oldukça sağlıklı olan ıspanak yemeği hem bağırsaklarınızı çalıştıracak hem de sizi zinde hissettirecektir. Bol vitaminli ıspanak yemeğini iftarlarınızda yer verebilirsiniz. Tarifimize ulaşmak için yazıya tıklamanız yeterli!

  • Sarımsaklı Yoğurtlu Makarna

Oldukça sevilen makarna şimdi ise sarımsaklı yoğurtlu makarna ile birleşiyor ve müthiş lezzetli bir hal alıyor. denemeyen kaldıysa bir an önce denesin. Lezzeti dillere yerleşmiş ve ıspanağın yanına çok yakışacak olan sarımsaklı yoğurtlu makarnanın yapılışı:

  • Bir paket makarnanın yarısı haşlanır. Suyu süzülür.
  • Yağ ve tuz ile güzel bir şekilde karıştırılır.
  • Yoğurt sos hazırlanır, içerisine sarımsak rendelenir. ( süzme yoğurt daha güzel oluyor)
  • Makarna, yoğurt sos ile karıştırılır.
  • Üzerine kırmızı biber kızartılır ve dökülür herkese afiyet olsun.

Oldukça hafif olan 3 renkli kup, hem çayınızın yanına yakışacak hem de düşen kan şekerlerinizi tavan yaptıracak. Tavan yaptıracak dediysek hafifliğiyle tabi ki! Tarifimize ulaşmak isterseniz üzerine tıklamanız yeterli!

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir