Takip Edin

Yemek

Bugün ne pişirsem? | İftar menüleri 6

Yayınlanma tarihi

-

Hoş geldin ya şehri Ramazan! En güzel aylardan birine girdik ve beklenen kutsal ramazanın altıncı gününde sahurumuzu yaptık, Allah 24 gün sonunda bizi hayırlı bir şekilde ramazan bayramına kavuştursun ve oruçlarımızı kaybettirmeden tutmayı nasip etsin. 30 günlük iftar menüsünün altıncı günü için kolları sıvadık. Sizlere birbirinden güzel yemeklerle fikir oluşturmak istedik. 30 günlük iftar menüleri neler?

30 günlük iftar menüleri nelerdir?

Aşağıda görmüş olduğunuz menü altıncı gününün menüsü olup 24 gün boyunca her gün tekrar edilecektir. Hem formunuzu koruyacak hem de sağlıklı bir şekilde oruç tutmanızı sağlayacak menüleri sizler için belirliyoruz. Sizler için öneriyoruz ve aynı menüleri haybeye ekibi olarak bizlerde yapıyoruz. Ramazan birlik ve beraberlik demektir. Ayrı evlerde olduğumuz, iftar menülerimizin bir olması gerçeğini değiştirmiyor. Farklı evlerde aynı iftar menüleriyle buluşuyoruz. 30 günlük iftar menüsü hazırlarken istediğimiz şey tamda buydu. Ve çok şükür gerçekleştirme fırsatımız oldu, iftar menülerimiz sizlere fikir oluşturursa yorumlarda belirtmeniz yeterli. 30 günlük iftar menüleri nelerdir sorusunun cevabı sizlerle hadi başlayalım..

6. Günün İftar Menüsü

Vazgeçilmezimiz ve vitamin deposu olan tarhana çorbası ramazanda direnç ve kuvvet veriyor. İçerisinde bir çok vitamin olduğu biliniyor zaten. Her gün içilse bizce içilebilir. Tabi ki taze yapılmak şartıyla! Bizim çok sevdiğimiz bir çorba tarhana çorbası sizlerde menülerinizde yer vermek isterseniz linke tıklamanız yeterli!

Klasiklerden sıkıldıysanız bu menü tam size göre aslında. Lahana sarmasını normalde sürekli yapan biriyseniz bizce fırında ve gül şeklinde denemelisiniz. Görselliği çok güzel, tadı çok güzel olduğu gibi görselliği de menülerinizde yerini alması gerektiğini söylüyor. Tarifimizi incelemek isterseniz linke tıklamanız yeterli!

Lahana sarması olurda havuç Tarator olmaz mı? Eğer lahana sarması yapıyorsanız birde yanına havuç tarator konduruverin, bu iki lezzet karşısında mest olacağınızı söylesek doğru söylemiş oluruz sanırım. Hem yapımı kolay hem de oldukça doyurucu. Havuç Tarator tarifini incelemek isterseniz linke tıklamanız yeterli!

Üç güzel çeşitin yanına hafif mi hafif bir tatlı olan magnolia ile karşınızdayız. İster çayınızın yanına isterseniz yemeklerinizden hemen sonra bu hafif tatlıyı tercih edebilirsiniz. Tarifi incelemek isterseniz linke tıklamanız yeterli!

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir