Takip Edin

Yemek

Bugün ne pişirsem? | İftar menüleri 8

Yayınlanma tarihi

-

Hoş geldin ya şehri Ramazan! En güzel aylardan birine girdik ve beklenen kutsal ramazanın sekizinci gününde sahurumuzu yaptık, Allah 22 gün sonunda bizi hayırlı bir şekilde ramazan bayramına kavuştursun ve oruçlarımızı kaybettirmeden tutmayı nasip etsin. 30 günlük iftar menüsünün sekizinci günü için kolları sıvadık. Sizlere birbirinden güzel yemeklerle fikir oluşturmak istedik. 30 günlük iftar menüleri neler?

30 günlük iftar menüleri nelerdir?

Aşağıda görmüş olduğunuz menü sekizinci gününün menüsü olup 22 gün boyunca her gün tekrar edilecektir. Hem formunuzu koruyacak hem de sağlıklı bir şekilde oruç tutmanızı sağlayacak menüleri sizler için belirliyoruz. Sizler için öneriyoruz ve aynı menüleri haybeye ekibi olarak bizlerde yapıyoruz. Ramazan birlik ve beraberlik demektir. Ayrı evlerde olduğumuz, iftar menülerimizin bir olması gerçeğini değiştirmiyor. Farklı evlerde aynı iftar menüleriyle buluşuyoruz. 30 günlük iftar menüsü hazırlarken istediğimiz şey tamda buydu. Ve çok şükür gerçekleştirme fırsatımız oldu, iftar menülerimiz sizlere fikir oluşturursa yorumlarda belirtmeniz yeterli. 30 günlük iftar menüleri nelerdir sorusunun cevabı sizlerle hadi başlayalım..

8. Gününün İftar Menüsü

En sevilen çorbalardan biri olan tavuk çorbası ayrıca  kesilmemesiyle de ün yapmıştır. Sekizinci güne yakışan en güzel çorbalardan bir tanesi. Dilerseniz tavuklu dilerseniz sadece terbiyeli yapabileceğiniz bir çorba olduğu için oldukça masrafsız ve kolay. Tarife ulaşmak için üzerine tıklamanız yeterli. Herkese afiyet olsun.

Kabağın her halini sevenler için oldukça muhteşem bir yemek olan kabak mücver, sevmeyenleri bile kendine hayran bırakıyor. Hafif yağ ile kızarttığınız kabak mücveri, üzerine sarımsaklı yoğurt döküp servis edebilirsiniz. Sarımsaklı yoğurt kabak mücvere çok yakışacaktır. Tarife ulaşmak için üzerine tıklamanız yeterli. Herkese afiyet olsun.

Bol nar ekşili, bol limon soslu şehriye salatası, kabak mücverin yanına yakışan en güzel salatalardan bir tanesi. Yapımı oldukça kolay olan şehriye salatasını dilerseniz tavuk çorbası için haşladığınız suyun bir kısmıyla dilerseniz sadece şehriye salatası için ayırdığınız tavukları haşlayıp elde edebilirsiniz. Tarife ulaşmak için linke tıklamanız yeterli. Herkese afiyet olsun!

Şerbetli tatlılar arasında yakın zamanda en çok denenmiş olanı aslında. Tadı oldukça lezzetli olan horoz ayağına ulaşmak için üzerine tıklamanız yeterli. Herkese afiyet olsun.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir