Takip Edin

Diyet

Diyet Yumurta (150 KALORİ)

Yayınlanma tarihi

-

Sabahları yulaf ve haşlanmış yumurtadan sıkıldık biliyorum. O sebepten bir sürü güzel tarif deneyip sizlerle paylaşmaktan kendimizi alamıyoruz. Bugün ki kahvaltı serüvenimizde bize diyet yumurta deneyimimiz eşlik etti. İçerisine eklediğimiz iki soğan iki sarımsak kış ayları için mükemmel bir bağışıklık güçlendirici olduğu için biz ekledik. Normal şartlarda bol miktarda tereyağı ile yapıyorduk ama işin içine diyet girince miktar değişti tabi ki eskiden  yemek kaşığı şimdi bir çay kaşığı.. tereyağının tadını hisseden hissede yesem de diyette olunca bir miktar üzücü oluyor bu durum. Neyse ki kilo verince geçiyor.

Bu yumurtamız klasik yumurtaların dışında. Biliyorsunuz ben yumurta pişirirken genel olarak bol yağlı değil de çok çok az yağ ile pişiriyorum ve gerçekten çok lezzetli oluyor. Hem yumurta lezzetine doyuyorum hem de az yağlı tüketmiş oluyorum. Yumurta bir çok yönden insan sağlığına olumlu etkide bulunur. Bunların başında hepimizin bildiği gibi kilo vermeyi sağlaması geliyor. Biliyorsunuz ki uzun süre tok kalmak çok zordur. Yumurta bu durumu uzatıp midenizin daha çok tok kalmasını sağlayabiliyor. Birde şunu belirtelim ki yulafla birlikte tükettiğiniz yumurta ekstra tok tutuyor. Domates sosuyla yulafınızı birleştirip müthiş lezzetli yumurtayla harmanlayabilirsiniz. Biz denedik ve sevdik. Ayrıca yumurta vücuttaki bir çok organın görevlerini yerine getirmesinde önemli bir rol sağlar. Peki nasıl yapıyoruz bu güzel tarifi hemen anlatıyorum. Gelin bakalım okuyalım..


Diyet Yumurta İçin  Malzemeler:

  • 2 tane küçük soğan (12 kalori)
  • 2 tane orta boy domates (36 kalori)
  • 2 diş sarımsak (8 kalori)
  • 2 tane yumurta (90 kalori)
  • 1 çay kaşığından daha az tereyağı ( 4 kalori)

Diyet Yumurta Tarifi Hazırlanışı:

150 kalorilik yumurta yapımına başlayalım o zaman..Öncelikle soğanlarımızı ve sarımsağımızı doğruyoruz ve tereyağımızı ekleyip bir miktar sıcak suyu ekliyoruz. Ve kavuruyoruz. O kavrulurken domatesleri soyuyoruz. Ve ince ince doğrayıp tavamıza ekliyoruz. Piştiyse eğer yumurtamızı ayarlayabiliriz. Yumurta ekleyip içine biraz karabiber ekleyip çırpıyoruz. Ve tavamıza döküyoruz. Kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Ve hazır.. Afiyet olsun 🙂

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir