Takip Edin

Yemek

Sağlıklı Çocuk Menüsü | Minik Sağlıklı Ayıcığım Tarifi

Yayınlanma tarihi

-

Sevgili okurlarımız hepinize merhaba haybeyemutfak ekibi olarak çocuklarımızı unutmadık. Bugün sizlere, çocuklarınız ile evde, okulda hatta dilediğiniz her yerde kolaylıkla uygulayabileceğiniz sağlıklı çocuk menüsünde yer alan bir tariften söz etmek istiyorum. Okul öncesi öğretmenlerin sıklıkla karşılaştığı ve gözlemlediği sorunlar arasında çocuklarımızın, öğrencilerin bazı sağlıklı yiyecekleri tüketmeyi sevmiyor oluşu yer alıyor.

Tabii ki her çocuğa göre değişen bu durum için çeşitli alternatifler bulmak mümkün ben bugün sizlere bu besinlerden bir kaçı olan; kuru üzüm, tahin, bal gibi sağlıklı besinleri barındıran kendi uyguladığım bir tarifi sizlerle paylaşacağım. Çocuklar, üretmeyi, başarmayı ve bunları yaparken eğlenmeyi aşırı seviyor özellikle de kendi emekleri ile yaptıkları yiyecekler olduğundan bu onları aşırı mutlu ediyor.

Sağlıklı çocuk menüsü tarifini uygularken hem çocuklarınız ile verimli bir zaman geçireceksiniz, hem de onların kendi emekleri ile yaptıkları sağlıklı ve bir o kadarda lezzetli birer atıştırmalık yapmalarına katkı sağlayacaksınız.

Hazırsanız Tarifimize geçelim.

Tarifimizin adı “ minik sağlıklı ayıcığım”

Minik Sağlıklı Ayıcığım Malzemeler 

Dilimli tost ekmeği ( rengi koyu olan çavdar, buğday vb sağlıklı ekmekleri tercih etmenizi öneriyorum )

1 adet muz

Tahin

Bal

Kuru üzüm

Sağlıklı Çocuk Menüsü Hazırlanışı:

Bir adet ekmeğimizin üzerine yuvarlak bir şekilde tahin bal karışımını sürüyoruz, kestiğimiz muzları kulak ve burun kısmına, kuru üzümleri burun ve göz kısmına yerleştiriyoruz böylece sağlıklı, besleyici ve bir o kadar da lezzetli ekmeğimiz hazır oluyor. Bunu dilediğiniz kadar çoğaltabilir çocuklarınız, öğrencileriniz ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tahin, bal, muz, kuru üzüm ve tahıllı ekmek çocuklarınızın enerji ihtiyacını sağlıklı besinlerden almasını sağlayan önemli gıdalardandır. Size çocuklarınız ile güzel vakit geçirebileceğiniz, sağlıklı ve bir o kadarda lezzetli bir tarif bırakmak istedim. Beğeneceğinizi umuyorum. Afiyet olsun.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir